KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177127
nr 1417 7127
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Gård vid havet. Signerad. Olja på duk, 31x43, yttermått inklusive ram: 45x57 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 19:46:46
3/9 12:12:18